UROCZYSTE PASOWANIE NA LICEALISTĘ XVI LO 2019

W roku szkolnym 2019/2020 w XVI Liceum Ogólnokształcącym naukę rozpoczęło 272 nowych uczniów – absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Tradycją naszej szkoły jest uroczyste pasowanie ich na LICEALISTÓW.
Dzień Edukacji Narodowej w XVI LO jest świętem wszystkich pracujących tu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Jest to także szczególny dzień dla uczniów klas pierwszych. Stając się prawdziwymi uczniami “szesnastki”, uczestniczą wraz z wychowawcami w uroczystym pasowaniu na UCZNIA XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO. Akademię poprowadziła Zuzanna Miszczuk i Michał Świderski z klasy III B. Wszystkich zebranych powitał pan Dyrektor Maciej Grenda, składając życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W szkolnym święcie uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców.
Po części oficjalnej – część artystyczna. Swoim profesjonalizmem scenicznym i poczuciem humoru zaskoczyła zebranych klasa III A. Uczniowie:  Michał Białobrzeski, JaCgueline Gonciarz, Filip Karaszkiewicz i Kamil Mieszczanek na wesoło zilustrowali szkolną rzeczywistość. Przedstawienie przygotowała pani mgr Małgorzata Kacprzykowska. Zespół GDRANDA, to śpiewające uczennice XVI LO, które przy akompaniamencie muzykujących nauczycieli naszej szkoły, wykonały kilka utworów ze swojego repertuaru. Spektakl, śpiew… oczywiście nie zabrakło również tańca w wykonaniu naszych CHEEARLEADEREK.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem każdemu “świeżo upieczonemu” uczniowi XVI LO, DYPLOMU PASOWANIA NA UCZNIA.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy NAUCZYCIELOM XVI LO, PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI oraz UCZNIOM.