“Pamiętajmy o artystach”-akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza

PAMIĘTAJMY O ARTYSTACH – to akcja, w której od dwunastu lat uczestniczą uczniowie XVI LO (wcześniej GM9) – wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza POMOCNA DŁOŃ. Opiekują się grobami szczecińskich artystów.

"PAMIĘTAJMY O ARTYSTACH" – to akcja, w której uczestniczymy od dwunastu lat. Zmieniają się zaangażowani uczniowie – jedni kończą szkołę, przychodzą nowi. Cel jest zawsze ten sam – stała opieka nad grobami aktorów, artystów i pracowników teatru. W tym roku szkolnym z nową grupą wolontariuszy sprzątaliśmy groby w październikową sobotę, a tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych położyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze ufundowane przez Związek Artystów Scen Polskich.

Opublikowany przez Szkolny Klub Wolontariusza "Otwarta dłoń" XVI LO Szczecin Środa, 7 listopada 2018

"PAMIĘTAJMY O ARTYSTACH" – 29 października

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.