ODWOŁANIE ZAJĘĆ SZKOLNYCH I POZASZKOLNYCH

Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r., Dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie informuje, że od dnia 12 marca 2020 r. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół. Wszystkie zajęcia dydaktyczne, konsultacje przedmiotowe, koła zainteresowań czy inne, zostają odwołane. Przerwa w zajęciach szkolnych potrwa do 25 marca 2020 r.
Uczniowie mają możliwość kontaktowania się z nauczycielami np. w celu przesyłania prac, odbierania materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy itp., poprzez komunikator, czy pocztę e-mail.
Zaplanowane na dzień 19 marca 2020 r. spotkania z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami zostają odwołane. Uczniowie klas III oraz ich rodzice, uzyskają informacje o ocenach proponowanych na koniec roku szkolnego na idzienniku. Informacje o zagrożeniu oceną niedostateczną i nieklasyfikowaniem zostaną absolwentom i ich rodzicom, przesłane pocztą tradycyjną. Termin zebrania z rodzicami absolwentów zostanie podany po powrocie do zajęć dydaktycznych.
Dyrektor jednocześnie informuje, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, uczniowie powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie w domu, przestrzegać zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają. Powinni unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, centra handlowe).
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Uczeń powinien odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć w szkole, np. przeczytać ulubioną książkę, lekturę, uzupełnić swoje wiadomości czy zaległości szkolne. Może skorzystać przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów przekazanych przez  nauczycieli.
Wg aktualnych komunikatów, zajęcia dydaktyczne w szkole powracają od dnia 26 marca 2020 r. zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

Zgodnie z zaleceniem Prezydenta Miasta Szczecin wynikającym z zagrożenia koronawirusem, informujemy, że wszystkie zaplanowane konkursy organizowane przez XVI Liceum Ogólnokształcące, zostają odwołane.
Nowe terminy zostaną podane na stronie szkoły oraz przekazane do wiadomości szkół, które zgłosiły swój udział.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie zajęcia pozalekcyjne odbywające się w XVI LO, zaplanowane imprezy szkolne, wyjścia klas, wyjazdy, zostają wstrzymane do odwołania.