OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W XVI LO

101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI została upamiętniona przez uczniów XVI Liceum Ogólnokształcącego.
Każdego roku w uroczysty sposób uczniowie “szesnastki” upamiętniają tak ważną datę w historii naszego kraju. Wystawę poświęconą wydarzeniom sprzed 101 lat przygotowała pani Liliana Grzegorczyk. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym apelu, na którym po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wysłuchali krótkiego wykładu nauczyciela historii, pana Piotra Perza.
Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs POLSKIE SYMBOLE NARODOWE. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele – pan Marcin Różański oraz pan Piotr Perz. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi hymnu, flagi oraz godła. Rywalizacja była zaciekła, ale bezkonkurencyjna okazała się klasa 1G. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo zadania znacznie wykraczały poza programy nauczania.
Zwieńczeniem obchodów było wyjście wszystkich uczniów na seans filmu “LEGIONY”.
12 XI 2019