NASZE SUKCESY

NASZE SUKCESY

Sukcesy XVI LO w roku szkolnym 2018/2019:

dydaktyczne i artystyczne 

  1. Kacper Krzemionka – tytuł laureata  wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie orgaznizowanego przez ZKO
  2. Dominik Makowski – tytuł finalisty wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez ZKO
  3. Błażej Miklewski – tytuł finalisty wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez ZKO
  4. Błażej Miklewski – tytuł laureata XVI Wojewódzkiego Konkursu Filozoficznego
  5. Paulina Serdeczna – tytuł laureata XVI Wojewódzkiego Konkursu Filozoficznego
  6. Paulina Serdeczna – tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego SCI#Code
  7. Paweł Chochła - – tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego SCI#Code
  8. Kacper Zawada – wyróżnienie w Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego SCI#Code
  9. III miejsce drużyny GM9 w składzie: Natalia Turek, Martyna Wrocławska, Monika Kozłowska w I Wojewódzkim Turnieju Idiomów Angielskich i Niemieckich
  10. Oleksandra Kovtun – wyróżnienie w II Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiego Romantyzmu oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Wiara-Nadzieja-Miłość”
  11. Sandra Ogińska – uczennica klasy II b otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów
  12. Aleksandra Chmura – najlepszą aktorką „Metamorfozy” w IV Przeglądzie  Małych Form Teatralnych.
  13. Patryk Piaścik  - II miejsce głosowaniu użytkowników portalu IT Szkoła – „Web design z IT Szkołą”
  14. Hubert Włodarczyk – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Cyfrowej
  15. Katarzyna Kaźmierczak – wyróżnienie w projekcie „Zawsze ratuję” organizowanego przez WOPR Szczecin
  16. Krystian Pełka – I miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych
  17. I miejsce dla Szkolnego  Klubu Wolontariusza  „Otwarta dłoń” XVI LO Szczecin w II Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu w kategorii „NAJBARDZIEJ DOBROCZYNNE DZIAŁANIE”

sukcesy sportowe

  1. III miejsce – L.A. sztafeta olimpijska kobiet w składzie Łucja Malak, Karolina Grądas, Magdalena Popławska, Amenda Malec – uczennice klasy rekreacyjno-ruchowej 1 B
  2. II miejsce – Licealiada – L.A. - sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt w składzie (J.Oberlan, K. Dobrowolska, P. Kharytonova, W.Kocyła, A.Radecka, W.Łukińska, N.Kaczmarek, J.Markunas, M.Popławska, Ł.Malak)
  3. II miejsce zespołu tanecznego „Cheerliderek” w Mikołajkowym Turnieju Tańca Nowoczesnego
  4. II miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek
  5. II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Młodziczek
  6. II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Kadetek
  7. II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  8. II miejsce w Mistrzostwach Szczecina w Piłce Siatkowej Dziewcząt szkół gimnazjalnych
  9. III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt
  10. IV miejsce w Mistrzostwach Szczecina w Piłce Siatkowej Chłopców szkół gimnazjalnych
  11. 7 medali (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) w Mistrzostwach Szczecina w pływaniu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych