WŚRÓD RECYTATORÓW NA HERBERTIADZIE

Uczennica XVI LO – Oleksandra Kovtun reprezentowała naszą szkołę na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Zbigniewa Herberta “Herbertiada “.
20 września 2019 r. w ramach drugiej części jubileuszowej, XX edycji „Herbertiady”, czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta , odbył się konkurs recytatorski dla młodzieży szkół średnich.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 26 recytatorów, a konkursowe prezentacje oceniło jury w składzie:  Agata Piotrowska-Mastalerz z Akademii Teatralnej w Warszawie, Agnieszka Mandat z krakowskiej PWST oraz kołobrzeżanka Helena Elert – polonistka, działaczka Towarzystwa Kultury Teatralnej, od lat współpracująca z Herbertiadą.
Młodzi uczestnicy konkursu wystąpili w trzech koncertach konkursowych, prezentując Herbertowską poezję i prozę. Widzowie mieli okazję zobaczyć na scenie wielką różnorodność tekstów, elementów recytatorskiego rzemiosła i umiejętności.
Znakomicie poradziła sobie uczennica klasy 3B Aleksandra Kovtun, która zachwyciła zarówno jury, jak i widzów ujmującą interpretacją utworu bohatera tego wydarzenia.
Ogromne gratulacje dla Aleksandry