MŁODZIEŻY CZYTANIE – IV SZCZECIŃSKA EDYCJA AKCJI

Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego jednym z wykonawców tegorocznej edycji akcji MŁODZIEŻY CZYTANIE. 20 listopada wystąpili w Książnicy Pomorskiej z nowelą KATARYNKA.
MŁODZIEŻY CZYTANIE, to akcja, w której biorą udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, organizowana przez Zachodniopomorską Kurator Oświaty panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę i Dyrektora Książnicy Pomorskiej pana Lucjana Bąbolewskiego. Jej celem jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów było także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której zachęcał  Prezydent RP Andrzej Duda. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie.
Nasi reprezentanci: Michał Białobrzeski z klasy III a oraz Aleksandra Kovtun z klasy III b przygotowywali się pod okiem pani Lilianny Grzegorczyk. Wraz z nauczycielką języka polskiego panią Teresą Bindas, odczytali nowelę Henryka Sienkiewicza KATARYNKA.
20 XI 2019