LICEALISTA W ŚWIECIE NAUKI 2019

Kolejny raz uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego zostali młodymi naukowcami. Pod opieką pani Joanny Majki-Nosal biorą udział w VII edycji projektu naukowego „Licealista w świecie nauki”. 15 lutego 2019 roku w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT, odbyła się uroczysta inauguracja projektu, połączona z wręczaniem licealistom indeksów.
Projekt realizowany jest przez Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz inne jednostki ZUT: Instytut Polimerów (WTiICh), Zakład Nanotechnologii (WTiICh), oraz Katedrę Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin (WKŚiR). W tym roku uczestniczą w nim uczniowie klas I i II XVI LO, o profilu przyrodniczo-medycznym. Licealiści realizować będą dwa projekty wybrane spośród zaproponowanej tematyki badawczej: „Świat w obliczu manipulowania gametami” oraz „Enzymy w  życiu codziennym”. Przez najbliższe tygodnie uczniowie pod okiem nauczycieli akademickich, w laboratoriach ZUT-u, będą przeprowadzać swoje eksperymenty naukowe. Wyniki badań zaprezentują na uroczystym podsumowaniu, w obecności wszystkich młodych naukowców ze Szczecina i okolic, biorących udział w tegorocznym projekcie.
15 II 2019 r.