Koncert dla seniorów – WSPOMNIEŃ CZAR

Zapraszamy na koncert pt. “Wspomnień czar” organizowany przez XVI Liceum Ogólnokształcące, Szkolny Klub Wolontariusza “Otwarta dłoń”, Parafię p.w. św. Józefa w Szczecinie oraz Stowarzyszenie RAZEM ŁATWIEJ.
W programie piosenki filmowe i kabaretowe z lat 20, 30 i 40.stych XX wieku  w wykonaniu jedynego w Polsce Kwartetu Wokalnego wykonującego a cappella oraz z akompaniamentem fortepianu znane nam szlagiery międzywojenne, z podziałem na 4 głosy. Niespodzianką będzie opowieść pani Ludmiły Kopycińskiej o Janie Kiepurze i utwory znane z jego wykonań, zaprezentowane przez kwartet SWEET FOUR.
Zaproście swoje babcie i dziadków, a zrobicie im najlepszy prezent z okazji ich zbliżającego się święta. Niech tego dnia powrócą do lat swojej młodości i rozśpiewają się wraz z solistami.
ZAPRASZAMY – WSTĘP WOLNY
8.01.2019 r. godz. 18.45
ul.Połabska 1 Szczecin – Pomorzany

O Zespole:

Kwartet Wokalny „SWEET FOUR” („Słodka Czwórka”) śpiewający a cappella oraz z akompaniamentem fortepianu został założony w czerwcu 1991 roku. „Sweet Four” kultywuje tradycje śpiewacze okresu międzywojennego oraz powojennego XX wieku. Jest obecnie jedynym w Polsce kontynuatorem twórczości ówczesnych rewelersów takich jak m.in.: Chór Dana, Chór Juranda, Chór Czejanda oraz Comedian Harmonists. „Słodka Czwórka” ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą występując w filharmoniach, teatrach i klubach studenckich.

W Szczecinie zespół koncertował wielokrotnie m.in. w: Zamku Książąt Pomorskich, Filharmonii Szczecińskiej i Klubie 13 Muz. Brał udział w programach kabaretowych („Piwnica pod Baranami” w Krakowie, „Piwnica przy Krypcie”           i Teatr Polski w Szczecinie) oraz programach telewizyjnych TVP2 i TV POLONIA („Wieczór z Alicją”, „Swojskie klimaty”, „Jubileusz 25-lecia Janusza Strobla”). Kwartet od kilku lat uczestniczy w corocznych Dniach Kultury Kresowej organizowanych przez Stowarzyszenie „KRAJOBRAZY” w Legnicy, gdzie wykonuje piosenki i pieśni należące do kultury kresowej okresu międzywojennego XX w. W październiku 2018 roku Kwartet został zaproszony przez Konsulat Generalny RP w Irkucku ( w Rosji ) do udziału w obchodach „III Dni Papieskich”. W ramach tych uroczystości koncertował w Filharmonii Irkuckiej i Katedrze Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Irkucku oraz stanowił oprawę muzyczną mszy świętej we wspomnianej Katedrze, transmitowanej przez TVP POLONIA na cały świat  po raz pierwszy z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Repertuar:

– piosenki z filmów i kabaretów okresu międzywojennego XX wieku

– pieśni patriotyczne okresu międzywojennego XX wieku

– piosenki i pieśni kresowe okresu międzywojennego XX wieku (lwowskie, wileńskie, z Polesia)

– utwory filmowe, kabaretowe i rozrywkowe okresu powojennego

– muzyka sakralna i negro spirituals

– utwory ludowe

– kolędy

Skład:

Krzysztof Machowski – tenor

Pomysłodawca i kierownik zespołu. Solista Warszawskiej Opery Kameralnej (obecnie Polskiej Opery Królewskiej).

Alfred Schelenz – tenor

Adam Baran – baryton

Zdzisław Zawadka – bas

Jan Kępiński – akompaniament

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.