KOLEJNY ZIMOWY OBÓZ SPORTOWY “XVI”

Uczniowie XVI LO nie martwią się brakiem śniegu. Kolejny raz wyjechali na szkolny obóz zimowy do Cernego Dulu w Czechach, gdzie śniegu było mnóstwo.
Malownicze widoki, świeże powietrze, smak tradycyjnej czeskiej kuchni, nowe przyjaźnie a przede wszystkim wiedza i umiejętności jazdy na jednej lub dwóch deskach to niezapomniane wrażenia które uczniowie zabierarją ze sobą do Szczecina.
W trakcie obozu uczniowie mają niepowtarzalną okazję podwyższyć swoje kwalifikacje w drodze do zdobycia legitymacji międzynarodowego instruktora snowboardu.
Ski Resort Cerna Hora oferuje ok. 40 km tras zjazdowych. Ta cicha i malownicza miejscowość dysponuje „wyciągami kanapowymi”, kilkoma szerokimi trasami idealnymi do nauki pierwszych szusów. Ski Bus umożliwia transport do pobliskich miejscowości, oferujących bardziej zróżnicowane trasy pod kątem atrakcyjności i trudności: PEC POD SNIEŻKĄ, JAŃSKIE ŁAŹNIE. Pensjonat Union mieści się w bezpośredniej okolicy tras zjazdowych do wyciągów jest tylko kilka minut spaceru.
  W programie wyjazdu :
– GRUPA SNOWBOARDOWA   – nauka podstaw jazdy na snowboardzie
– GRUPA NARCIARSKA              – nauka podstaw jazdy na nartach
– opieka profesjonalnej i doświadczonej kadry instruktorów i wychowawców
– doskonalenie umiejętności technicznych jazdy na krawędziach lub freestyle
– bezpieczeństwo w górach – zajęcia praktyczne i poglądowe
– animacja czasu wolnego – edukacyjne wieczory integracyjne
– sauna z elementami odnowy biologicznej.
Dokonaliśmy nasze umiejętności na trasach w Janskich Lazniach. W oczekiwaniu na skibusa rozpętała się mała bitwa na śnieżki. A wieczorem rozgrzewająca sauna a potem gra w kręgle. To jest życie!

Obóz zimowy 2020

Dziś doskonaliśmy nasze umiejętności na trasach w Janskich Lazniach. W oczekiwaniu na skibusa rozpętała się mała bitwa na śnieżki. A wieczorem rozgrzewająca sauna a potem gra w kręgle. To jest zycie 🙂

Opublikowany przez XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Czwartek, 9 stycznia 2020