KAMELEON – I KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

Pierwsza, organizowana przez XVI Liceum Ogólnokształcące, edycja Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Kameleon – za nami. KAMELEON, to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego, którzy interesują się przedmiotami przyrodniczymi.
Tegorocznym tematem przewodnim była ,,Woda”. Na konkursie pojawiła się w ujęciu biologicznym, fizycznym, chemicznym i geograficznym. Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy to część pisemna – test z zakresu nauk przyrodniczych, drugi, to etap praktyczny. W części laboratoryjnej uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością mapy, wyznaczyć masę ciał, wykryć substancje na podstawie analizy odczynów roztworów oraz w ramach biologii, wykonać doświadczenie poświęcone transportowi wody w komórkach roślinnych w roztworze hipertonicznym, który prowadzi do zjawiska plazmolizy.
W tegorocznej edycji KAMELEONA zwyciężczyniami zostały uczennice SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 w Szczecinie. Wszyscy finaliści i laureaci zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez ZACHODNIOPOMORSKIE KURATORIUM OŚWIATY oraz XVI Liceum Ogólnokształcące.
Celem konkursu KAMELEON jest rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi, kształtowanie aktywnej postawy badawczej, nabywanie umiejętności bezpiecznego posługiwania się odczynnikami i sprzętem laboratoryjnym, tworzenie bodźców do dalszych doświadczeń i poszukiwań. Jeżeli wraz z nauczycielami i uczniami naszej szkoły pragniesz osiągać takie cele, zapraszamy na następną edycję konkursu jak również do nauki w XVI LO.