I WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO-INFORM.

XVI Liceum Ogólnokształcące było organizatorem I WOJEWÓDZKIEGO, MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO MATEMATYKA Z KOMPUTEREM skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
Patronat honorowy nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Obie instytucje ufundowały atrakcyjne i ciekawe nagrody dla uczestników.
Do rywalizacji przystąpiło 13 uczniów ze szkół podstawowych miasta Szczecina oraz gminy Mierzyn. Konkurs był podzielony na trzy etapy. Na pierwszym etapie, to nauczyciele w szkołach podstawowych wybierali spośród swoich uczniów, tych najlepszych, którzy będą reprezentować swoją szkołę na finale w „szesnastce”.
Kolejne etapy odbyły się w XVI LO. Etap drugi składał się z konkursowego testu wielokrotnego wyboru, który obejmował zadania z matematyki oraz informatyki. Etap trzeci, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy, polegał na pracy z komputerem, gdzie uczniowie wykazali się umiejętnością korzystania z arkusza kalkulacyjnego.
Zwycięzcami I WOJEWÓDZKIEGO, MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO MATEMATYKA Z KOMPUTEREM zostali:
I MIEJSCE MACIEJ MICKIEWICZ- PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW S KOSTKI w SZCZECINIE
II MIEJSCE MARIIA DOROKHOVA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SZCZECINIE
III MIEJSCE FILIP NIEWIADOMSKI – PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW STANISŁAWA KOSTKI SZCZECIN
Konkursowiczom oraz ich opiekunom gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.
Szanownym instytucjom, które zechciały objąć patronatem nasz konkurs dziękujemy.
Organizatorzy konkursu: nauczyciele matematyki i informatyki XVI LO.