I WOJEWÓDZKI KONKURS IDIOMÓW

I Wojewódzki Konkurs Idiomów Angielskich i Niemieckich pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – za nami. Zwycięstwo SP 8 z Polic. Nasi – Natalia Turek, Martyna Wrocławska i Monika Kozłowska – na miejscu trzecim.
Po raz pierwszy w XVI Liceum Ogólnokształcącym, odbył się Wojewódzki Konkurs Idiomów Angielskich i Niemieckich, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Uczestnikami byli uczniowie klas 8 szkół podstawowych i klas 3 oddziałów gimnazjalnych, którzy jako trzyosobowe drużyny, przybyli z 11 szkół województwa zachodniopomorskiego. W pierwszym etapie konkursu uczniowie indywidualnie rozwiązywali test znajomości idiomów z obu języków, a ich punkty wliczane były do klasyfikacji drużynowej. Do finału awansowało 5 drużyn z najwyższymi wynikami punktowymi. Uczestnicy wykorzystując tablety, rozwiązywali 20 zadań w formie pytań, rebusów i skojarzeń językowych, ułożonych w formie quizu na platformie Kahoot.
Na I miejscu uplasowała się drużyna z SP nr 8 w Policach. II miejsce zajęli przedstawiciele SP nr 56 w Szczecinie, a III pozycję  osiągnęła drużyna uczniów klasy 3 gimnazjalnej z XVI LO w Szczecinie.
Medaliści otrzymali dyplomy, gadżety i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy XVI LO oraz wydawnictwa językowe Pearson i Macmillan. Bardzo ważnym atutem konkursu, była możliwość zdobycia punktów liczących się przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych. Uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy wyników, a wszystkich entuzjastów naszego konkursu zapraszamy do wzięcia udziału już za rok.
Nauczyciele Języków Obcych z XVI LO
19.02.2019 r.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.