FESTYN RODZINNY – POŻEGNANIE Z GIMNAZJUM

GIMNAZJUM – 20 LAT MINĘŁO…
Pod takim hasłem odbył się tegoroczny Festyn Rodzinny, połączony z Dniem Otwartym w XVI Liceum Ogólnokształcącym. Przybyli uczniowie ze swoimi rodzinami, mieszkańcy Pomorzan, zaproszeni goście i co najmilsze – absolwenci Gimnazjum nr 9, którzy tworzyli historię tej szkoły.
Jak co roku dopisała pogoda i humory. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w licznych pokazach artystycznych i sportowych, które odbywały się w centralnym puncie wydarzeń, czyli na szkolnej scenie. Podziwialiśmy taniec towarzyski absolwenta GM9, Sławomira Kaźmierczaka z partnerką Natalią Bednarczyk, występy grupy tanecznej ze Szkoły Tańca Mama Mija, układy cheerleaderek Angeliki ust Cheerleaders Szczecin, występy Cheerleaderek XVI LO oraz solistki XVI LO – Martyny Wrocławskiej. Posłuchaliśmy utworów w wykonaniu zespołu szkolnego GRANDA, recitalu solistek zespołu MARCATO-bis pod opieką pana Dariusza Chmielewskiego oraz wokalnych występów uczennic XVI LO Julii Ziembickiej, Natalii Turek i Mai Wojtaszczyk z siostrą. Było też coś dla ciała – pokaz brazylijskiego JiuJitsu w wykonaniu zawodników klubu sportowego Linke Gold Team, pokazy boksu tajskiego (muay thai) Klubu Nauk Muay Szczecin oraz możliwość poddania się starochińskiej sztuki relaksu tai chi. Doskonały trening z wykorzystaniem rowerków stacjonarnych poprowadził pan Krzysztof Kryj ze SZCZECIŃSKIEGO CENTRUM TRENINGU PERSONALNEGO.
Nikt tego dnia nie wyszedł głodny ze szkoły. Grochówka, kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem, ekologiczna żywność, owoce w karmelu, ciasta i cukrowa wata, to tylko nieliczne kulinarne przeboje naszego pikniku.
Nowością tegorocznego festynu rodzinnego był pięciobój „międzyklasowy”. Z czym zmierzyli się uczniowie „szesnastki”? Turniej piłki siatkowej – nauczyciele kontra uczniowie, inspiracje teatralne, quiz wiedzy o szkole, konkurencja sprawnościowa „rzuty do celu” oraz przeciąganie liny – to pięć zadań, za zwycięstwo w których, uczniowie 3D zdobyli główną nagrodę dla całej klasy.
Ogromną niespodziankę sprawiła obecność absolwentów licznych roczników likwidowanego Gimnazjum nr 9. Byli wśród nich również ci, którzy 20 lat temu rozpoczynali historię tej szkoły. Przybyli ze swoimi pociechami, czyli przyszłymi uczniami XVI LO. Moment niezwykle wzruszający tegorocznego festynu rodzinnego – wręczenie statuetki PRZYJACIELA XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO. Tytuł ten, w tak wyjątkowej chwili nie mógł przypaść nikomu innemu, jak tylko wieloletniej DYREKTOR GIMNAZJUM NR 9, PANI IRENIE KORSAK, jej twórczyni, legendzie i do dnia dzisiejszego, najlepszemu przyjacielowi i opiekunowi wszystkich uczących w GM 9 i XVI LO nauczycieli. DZIĘKUJEMY, PANI DYREKTOR.
Dzień festynu w naszej szkole, to również DZIEŃ OTWARTY XVI LO. Kolejny raz, w tym roku szkolnym, gościliśmy uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjów. Tym razem licznie przybyli wraz ze swoimi rodzicami. Poznali szkołę, nauczycieli, uczniów, warunki nauki, a co najważniejsze – niepowtarzalny klimat „szesnastki”. Na koniec wędrówki po szkole, trafiali na boisko szkolne, by wraz z naszymi uczniami brać udział w rodzinnej, piknikowej zabawie.
Udany Festyn Rodzinny XVI Liceum Ogólnokształcącego, to zasługa wielu osób. Dziękujemy naszym sponsorom: firmie Enea Oświetlenie, Ricoria Ristorante, Zakładowi Piekarskiemu Genial, firmie Mas-Ar sp. z o.o., Centrum Piłkarskiemu MNSPORT oraz Radzie Rodziców przy XVI Liceum Ogólnokształcącym, dzięki którym możliwe było przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia. Firmie Polbit dziękujemy za ufundowanie nagrody głównej w szkolnej loterii fantowej, jaką był laptop.
Szczególe słowa PODZIĘKOWANIA, kierujemy do NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW SZKOŁY, RODZICÓW, UCZNIÓW XVI LO, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu i jego przeprowadzenie.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.