FESTIWAL NAUKI – UCZNIOWIE XVI LO W ROLI STUDENTÓW

Szczeciński Festiwal Nauki po raz 21odbywa się na szczecińskich uczelniach wyższych. To czas kiedy uczniowie liceów i techników mogą wcielić się w rolę studentów.
W bieżącej edycji festiwalu ponownie uczestniczą uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego. trwa a my w nim uczestniczymy . Klasy druga i trzecia o profilu przyrodniczo-medycznym wzięły udział w wykładzie z elementami warsztatu pt. ,,Krótka historia o utkaniu ludzkiego organizmu.” Zajęcia odbyły się na PUM-ie w Katedrze Histologii i Embriologii. Przygotowała je i poprowadziła dr hab.n.med. Agnieszka Kolasa-Wołosiuk. To spotkanie okazało się świetną powtórką dla maturzystów. Dla klasy drugiej to preludium przed zoologią.
W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Nauki uczniowie klasy 3b o profilu przyrodniczo-medycznym, wzięli udział w wykładzie pani dr Magdaleny Achrem pt. ,,Epigenetyka -klucz do zmiany genetycznego przeznaczenia.”