DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA – NAUKA I PRZYJEMNOŚĆ

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA pod hasłem „ Makro- i mikroelementy w naszej diecie” odbył się w czwartek w naszej szkole. Uczniowie klas 3 oddziałów gimnazjalnych przygotowali  ekspozycję warzyw, owoców oraz innych produktów, będących źródłem cennych pierwiastków i witamin, niezbędnych do rozwoju młodego organizmu.
Uczniowie z każdej trzeciej klasy wybrali  kilka produktów, przygotowali z nich potrawy, opisali  jakie zawierają makro- i mikroelementy oraz uzasadnili potrzebę ich uwzględnienia w swojej diecie. Prezentacji potraw towarzyszyła wystawa plakatów przygotowana przez uczniów. Na nich znalazły się  informacje o  produktach spożywczych, o ich składnikach i wpływie na nasz organizm oraz o zasadach zdrowego odżywiania się.
Szkolny dzień promocji zdrowia dzięki pomysłowości uczniów, stał się małą lekcją samorządności. Absolwenci gimnazjum zapragnęli mieć na swoim balu gimnazjalnym fotobudkę. Aby móc sfinansować ten pomysł, postanowili sprzedawać przygotowane przez siebie potrawy. Każdy mógł skosztować, dietetycznych ciast, wielobarwnych i zdrowych sałatek, musów owocowych, świeżo wyciskanych soków, czy smacznych kanapek i mlecznych koktajli z owocami i ziarnami. Na zakończenie wydarzenia wszyscy byli bogatsi o spory zasób wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania oraz tego co jeść powinniśmy i w jakich ilościach, bogatsi w kulinarne doznania, a także bliżsi spełnienia marzeń o fotobudce.

Posted in Dla uczniów.