2B coraz bliżej naukowej kariery

W ostatni weekend września uczniowie klasy 2B przyrodniczo-medycznej uczestniczyli w Europejskiej Nocy Naukowców. Poznali tajniki zjawisk chemiczno-fizycznych, które mogli nie tylko zobaczyć, ale również poczuć na własnym ciele.
Brali udział, między innymi, w pokazie demonstrującym wybuch poduchy powietrznej, uczestniczyli w wykładzie poświęconym odnawialnym źródłom energii, w czasie którego omówiono potrzeby energetyczne i możliwości ich pokrywania. W czasie pokazu uruchamiania silnika zewnętrznego spalania zasilanego wodorem, licealiści poznali tajniki produkcji  wodoru oraz budowę i zasady działania silnika Stirlinga.
            Na końcu uczniowie zwiedzili szalone laboratorium prof. Alberta, w którym zobaczyli cykl interesujących pokazów chemiczno – fizycznych: np. pływający potas na wodzie, burzę w probówce, wykrywali białka i wiązania peptydowe
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.