“10 pomników na 100-lecie” – uczniowie i seniorzy świętują

Drzewa żyją setki lat pamiętając historię pokoleń. Dlatego tak niezwykłą historyczną rocznicę, jaką jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie XVI LO uczcili wraz z seniorami sadząc drzewa.
Uczniowie każdej klasy wraz z seniorami ze Stowarzyszenia RAZEM ŁATWIEJ oraz z Radą Osiedla Pomorzany, posadzili na terenie szkoły 10 drzew upamiętniających 100-tną, tak ważną dla Polski rocznicę. Wspólnie zasadzili też ponad tysiąc cebulek krokusów ufundowanych przez Stowarzyszenie SZCZECIN DLA POKOLEŃ. Młodzież oraz seniorzy przed przystąpieniem do pracy, wysłuchali krótkiej lekcji historii przypominającej najważniejsze dla Polski wydarzenia z 1918 roku, wygłoszonej przez pana Ryszarda Kurtykę.
Część klas przygotowała listy w butelce zawierające imiona, nazwiska i rok urodzenia sadzących, a następnie zakopała butelki przy swoich drzewach. Inni wpisywali swoje dane na „krokusowe tabliczki”, które otrzymała każda klasa, a które wbijała w miejscu sadzenia swoich krokusów. Już wiosną podziwiać będziemy kolorowe, kwiatowe dywany, a patrząc na kwitnące drzewa pamiętać będziemy o historii Polski.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.